«

»

Wydrukuj to Wpis

38 regaty GAES Christmas Race w Palamos dobiegły końca. Polki na podium!

38 regaty GAES Christmas Race w Palamos dobiegły końca.

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że z tych regat polskie załogi wracają z trofeami. (2011 i 2012) W tym roku co prawda załogi nieco pozmieniały się, to jednak nie zawiodły i pokazały się z dobrej strony. Na Święta poza dobrymi skokami polskich skoczków narciarskich oraz wygranej Justyny Kowalczyk klasykiem otrzymaliśmy prezent także od polskich żeglarek.palamos.pol11

Na nowym krajowym sprzęcie załoga Agnieszka Skrzypulec i Natalią Wójcik zajęła drugie miejsce na podium w klasyfikacji generalnej. Walka o podium toczyła się do samego wyścigu finałowego między Brytyjkami, Francuzkami, Polkami, Niemkami i Ukrainkami. Wszystko skomplikowało się gdy po dobrej serii wyścigów (4, OCS, 1, 11, 1) Polki zajęły 5 i 8 miejsce spadając poza podium na 4 pozycję. Wtedy chyba nikt nie spodziewał się, że w wyścigu finałowym uda się wskoczyć aż na 2 pozycję. Ukrainek nie udało się zatrzymać co dało im zasłużoną wygraną. Anna Kyselova i Anastasiya Krasko zgarnęły wszystko – wygrały w klasyfikacji generalnej i w klasyfikacji juniorek. Drugą załogą juniorską okazały się Francuzki Lemaître Maëlenn i Retornaz Aloise, które zajęły 3 miejsce w klasyfikacji generalnej, punktowo ex  aequo z Polkami. Jednak wyścig finałowy był tutaj rozstrzygający. Trzecią załogą juniorską w Palamos były Polki. Antonina Marciniak i Irmina Mrózek Gliszczyńska wywalczyły w punktacji generalnej 15 miejsce w klasyfikacji ogólnej. Miejsce to dało 3 miejsce podium wśród juniorek.

W męskiej 470tce w Palamos reprezentowało nas pięć załóg. Wszystkie uplasowały się poza trzydziestką. Pełne wyniki W470.38.GAES.Christmas.Race.Palamos.2014 i M470.38.GAES.Christmas.Race.Palamos.2014.

W klasie 420 załoga Ewa Romaniuk i Katarzyna Góralska zajęła 3 miejsce w kategorii s19 ustępując jedynie Brytyjkom i Hiszpankom. W klasie 420 startowały 42 załogi.

aga.w2 aga.w.palamos2013

p1.jpg p2.jpg p3.jpg p4.jpg p5.jpg p6.jpgStrona regat: http://www.christmasrace.org

Permalink do tego artykułu: http://470er.pl/2013/12/22/38-regaty-gaes-christmas-race-w-palamos-dobiegly-konca-polki-na-podium/