Wydrukuj to Strona

O Portalu

W 2009 roku powstała strona internetowa „Poznański Portal Klasy 470 – 470er.pl”. Głównym adresatem Portalu byli pasjonaci klasy 470. Prosta strona postawiona na serwerze z kilkoma zdjęciami i postami. Tak wyglądały początki. Pierwotną ideą była integracja żeglarzy na terenie województwa Wielkopolskiego. Trochę dla zabawy, trochę na poważnie. Poznańskie załogi za pomocą strony internetowej kontaktowały się i umawiały na wspólne treningi i wyścigi na jeziorze Kierskim w Poznaniu. Liczba osób kontaktująca się z Portalem z miesiąca na miesiąc wzrastała. Pomimo prostego kodowania strona zaczęła być widzialna w Google. W 2010 roku skromna strona o tematyce klasy olimpijskiej zyskała zainteresowanie wśród większości załóg 470 w Polsce jak i ekip z zagranicy. Na jeziorze Kierskim udało się rozegrać „Nieoficjalny Puchar Klasy 470 – Kiekrz 2010”, w którym sklasyfikowano 5 załóg. Było to niespodziewane i wielkie osiągnięcie biorąc pod uwagę to, ile lat wstecz widziano ostatnio na Kierskim tyle „470tek” jednocześnie. W 2011 roku Poznański Portal Klasy 470 był patronem i głównym źródłem informacji/komunikacji „Pierwszego Ogólnopolskiego Zlotu Klasy 470 w Poznaniu”. Właśnie dzięki istnieniu Portalu można było mówić o zorganizowaniu Zlotu. Dwanaście załóg z całej Polski zagościło na poznańskim jeziorze. Po ponad dziesięciu latach nieobecności klasy 470 w Wielkopolsce  rozegrano oficjalne regaty na jeziorze Kierskim. Dodatkową ciekawostką jest fakt, że mówimy o załogach seniorów i mastersów, sportowcach i amatorach. Był to kolejny sukces ponieważ Zlot okazał się początkiem „polskiej ligi masters” w klasie 470.

Pod koniec sierpnia 2011 roku Poznański Portal rozbudowano do Ogólnopolskiego Portalu. Powstały nowe możliwości w komunikowaniu się i wymiany informacji. Następstwem Zlotu w Poznaniu było utworzenie Stowarzyszenia „OSK470”, które początkowo zrzeszało załogi amatorów i masters.  Pomimo zmian, idea pozostała taka sama – integracja załóg „siedemdziesiątek” i promowanie klasy. Strona 470er.pl każdego miesiąca wzbogaca się o kolejne porcje ważnych informacji z kraju i z zagranicy promując polskich żeglarzy.

Portal otwarty jest dla każdego. Osoby zainteresowane pisaniem dla 470er.pl prosimy o kontakt e-mail.

 

Patryk Różański

Permalink do tego artykułu: http://470er.pl/oportalu/

470 CLASS

STRONA O KLASIE 470 W BUDOWIE. MASZ POMYSŁ NA STRONĘ O DANYCH TECHNICZNYCH I KRÓTKIEJ HISTORII KLASY? Napisz do nas na adres: patryk@470er.pl Międzynarodowa Olimpijska Klasa 470: Dane techniczne: Długość całkowita: 4,70 m Długość linii wodnej: 4,44 m Szerokość: 1,68 m Zanurzenie: 0,15 m Zanurzenie z mieczem: 1,05 m Waga minimalna: 120 kg Wysokość masztu: …

Pokaż strony »