« Ewa Szczęsna i Irmina Gliszczyńska walczą w Palamos o najwyższy stopień podium!!!

»

Wydrukuj to Wpis

Zwycięstwo!!! Ewa Szczęsna wraz z Irminą Mrózek Gliszczyńską wygrały 36th Palamós – Christmas Race Eurolymp 2011

Od samego początku regat polska załoga Szczęsna/Gliszczyńska w klasie 470 zajmowały miejsce w czołówce stawki. Polki do samego końca musiały pilnować załóg z Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec. Dzisiaj odbył się wyścig finałowy, w którym załoga POL80 zajęła 5 miejsce. W klasyfikacji generalnej dało to pierwsze miejsce na podium. Drugie miejsce zajęła załoga z Niemiec – Annika Bochmann/Lisa Panuschka, a na trzecim uplasowała się załoga z Wielkiej Brytanii – Joanna Freeman/Katie Tomsett. W klasie 470 kobiet wzięło udział 17 załóg. W grupie mężczyzn dominowali Francuzi. Cztery pierwsze miejsca przypadły właśnie francuskim załogom. W klasie 470 mężczyzn w rywalizacji uczestniczyło 30 załóg. Najlepszą polską załogą wśród mężczyzn byli Jączkowski/Mongird na 13-tym miejscu. W klasie 470 tylko jedna z pięciu polskich załóg zajęła miejsce w pierwszej dziesiątce. Ewie i Irminie gratulujemy sukcesu!!!

1 POL 80 Ewa Szczesna/Irmina Mrozek Gliszczynska 38 3 10 1 6 8 3 4 3 10
2 GER 72 Annika Bochmann/Lisa Panuschka 39 4 9 3 1 14 10 3 7 2
3 GBR 850 Joanna Freeman/Katie Tomsett 44 DNC 2 6 11 6 8 1 4 6

Permalink do tego artykułu: /2011/12/22/zwyciestwo-ewa-szczesna-wraz-z-irmina-mrozek-gliszczynska-wygraly-36th-palamos-christmas-race-eurolymp-2011/