«

»

Wydrukuj to Wpis

„Sarnie Żniwo” po 5 wyścigach atakuje podium! POL11 w Palamos!

Każdy taki dzień cieszy nas niezmiernie! Nowa wyścigówka mknie o tytuł. Biało czerwona załoga 470.

Agnieszka Skrzypulec, Natalia Wójcik i „Sarnie Żniwo” bardzo dobrze pożeglowały w dzisiejszych wymagających warunkach na wodzie! W trwających regatach The 38th GAES Christmas Race w Palamos dziewczyny zajęły dotychczas: 4, OCS, 1, 11, 1 miejsca w wyścigach. W generalce ustępują francuskiej i brytyjskiej załodze. Jeden punkt dzieli naszą załogę od Ukrainek. Dobra predyspozycja potwierdza skuteczność przeprowadzonych treningów w ostatnim okresie. Nowy sprzęt z polskiej stoczni Baranowskiego oraz współpraca Zbigniewa Kusznierewicza i Zdzisława „Zizi” Staniula z kadrowiczkami zaczyna czynić cuda. POL11 „Sarnie żniwo” rozpędza się! Czekamy na przedświąteczny prezent 🙂 Regaty trwają do 22 grudnia.

palamos.agnieszka.skrzypulec.natalia.wojcik.2013To co cieszy nas dodatkowo to, że załoga nie walczy samotnie. Druga polska żeńska załoga zajmuje 10tą pozycję na 20 załóg uczestniczących w zawodach. Antonina Marciniak i Irmina Mrózek Gliszczyńska (7, 15, 12, 5 i 14). Wielki powrót Irminy? Liczymy na to!

irmina.palamos.2013W męskiej części klasy aż 5 załóg! POL 34 – Filip Florek / Dominik Janowczyk, POL 50 – Kamil Cesarski / Beniamin Waszkiewicz, POL 111 – Maciej Sapiejka / Adam Krefft, POL 6 – Damian Jaskólski / Adam Sikora, POL 56 – Paweł Roszkowski / Bartłomiej Waszkiewicz. W grupie startuje 43 załóg. Polskie męskie załogi zajmują na tą chwilę 36, 37, 38, 41 i 43 pozycję.

W załogach 420tek trzymamy kciuki za Ewę Romaniuk i Katarzynę Góralską, które zajmują 3 miejsce i mają duże szanse na podium. Dotychczas na mecie meldowały się na 6, 2, DSQ, 3, 1 i 11 miejscu.

Ciekawostką jest liczny udział radialowców po stronie chłopaków. Biało czerwony kolor liczniejszy niż gospodarzy. Liczymy na walkę do końca i na podium.

Strona regat: http://www.christmasrace.org/en/default/races/race

Permalink do tego artykułu: http://470er.pl/2013/12/19/sarnie-zniwo-po-5-wyscigach-atakuje-podium-pol11-w-palamos/