Poniżej krótkie zestawienie załóg pływających w klasie 470 w Polsce, które współtworzą społeczność 470er.pl:
1. PAQUS 470er TEAM – Poznań
Sławomir Paśka ’73
Patryk Różański ’84 – sternik
Bartosz Paśka ’00
2. BERKAU TEAM – Poznań
Marek Berkau ’66
Tomasz Szuwalski ’89
3. WREDNA TEAM – Sława, Niesulice
Robert Gabrysiak ’67 – sternik
Marek Pasiński ’69 – załogant
Zbigniew Gabrysiak ’94 – załogant
4. BEEREK TEAM – Łódź, Zalew Sulejowski, Baza Zarzęcin
Michał Kuberski
Tomasz Chmurski
5. LuKa TEAM – Nysa
Maciej Kaczmarek ’66 – sternik
Robert Ludera ’74 – załogant
6. OCEAN’S TEAM – Ustka
Sebastian Kryszałowicz ’86 – sternik
Tomasz Górecki ’85 – załogant
7. 3207 TEAM – Nysa
Andrzej Buchert – sternik
Piotr Narloch – załogant
8. POL 517 – Brzeg
Piotr Paczkowski – sternik
Paweł Paczkowski – załogant
9. 82 TEAM – Nysa
Grzegorz Potyrała – sternik
Bogdan Targosz – załogant
10. TEAM – Otmuchów
Maciej Zawiałow – sternik
Bartek Zawiałow – załogant
11. Motylweski TEAM – Poznań
Cyryl Motylewski ’98 – sternik
Adam Motylewski ’55 – załogant
12. MAJOR TEAM – Kunice
Roman Pazdro ’62 – sternik
Dariusz Mazurkiewicz ’60 – załogant
13. TEAM – Legnica
Artur Sochacki ’86 – sternik
Łukasz Chrobot ’95 – załogant
14. Karczewski Yacht Racing Team – Lubawa
Łukasz Karczewski ’83 – sternik
Piotr Miszkiewicz ’89 – załogant
15. Black Pearl TEAM – Poznań
Joanna Stróżyk ’86 – sterniczka
Mateusz Stróżyk ’86 – załogant
Sławek Nowak ’78 – załogant
Agnieszka Nowak ’79 – taktyk
16. Team PociskWorld.com – Boszkowo
Maciej Chmielarczyk ‚ 86 – sternik
Michał Klawiński ’83 – załogant
Marcin Klima ’86 – rezerwa taktyczna, fizjoterapeuta, manager teamu
17. KŻ MEWA TEAM – Poznań
Przemysław Małyszka ’74 – załogant
Michał Jaruga ’74 – sternik
18. – Zbąszyń
Żaneta Stasińska – sterniczka
– załogantka
19. TOXIC TEAM POL 8973 – Opole
Tomasz Rzęsikowski ’91 – sternik
Michał Rogoziński ’94 – załogant
20. DZIEMIAN TEAM – Ottawa, Ontario, Kanada
Darek Dziemian ’64- sternik
– załogant
21. KACHEL/LACH TEAM – Nysa
Marek Kachel ’66 – sternik
Sylwester Lach ’63 – załogant
22. Jachtklub Elbląg – Elbląg
Kacper Czarnota ’89 – sternik
Joanna Kapczyńska ’92 – załogantka
23. Ogrodnik / Choroba TEAM – Kraków / Warszawa
Piotr Ogrodnik ’91 – sternik
Paweł Choroba ’91 – załogant
24. Skrzypulec / Ogar TEAM – Szczecin
Agnieszka Skrzypulec ’89 – sterniczka
Jola Ogar ’82 – załogantka
25. Glugier / Ivo Team – Chełmża
Slawek Wisniewski „Glugier”- sternik
Tomek Wyszynski „Ivo” – załogant
Karol Jączkowski ’88 – sternik
Krzysztof Mongird ’90 – załogant
27. Szczęsna / Mrózek Gliszczyńska TEAM – Chojnice
Ewa Szczęsna ’94 – sterniczka
Irmina Mrózek Gliszczyńska ’92 – załogantka
Wojciech Barc ’92- sternik
Maciej Barełkowski ’93 – załogant
29. Kasprzyński Yacht Racing – Mysłowice
Kasprzyński Paweł ’77
Kasprzyńska Aleksandra ’85
30. Wierzbiccy Racing Team – Poznań
Natalia Wierzbicka ’94 – sterniczka
Filadelfia Bachorz – załogantka
31. KŻ VI-KING – Człuchów
Judyta Malinowska ’93 – sterniczka
Aleksandra Sępioł ’93 – załogantka
32. Bracia Wysoccy –
Michał Wysocki ’85 – sternik
Paweł Wysocki ’90 – załogant
33. MKŻ ŻNIN
Marcin Pawłoski ’86
Ciuper Witold ’90
34. Rybakówka – Poznań
Szpoper Krystian ’49
Gujski Wiesław
Nie ma Ciebie na liście? Napisz do nas! Dołącz do naszej społeczności!
Napisz do nas o swojej załodze, sprzęcie i wyślij zdjęcia pod adres