«

»

Wydrukuj to Wpis

Ewa Szczęsna i Irmina Mrózek Gliszczyńska na podium!!! Gaes Christmas Race 2012 za nami.

Od rana wyczekiwaliśmy wyścigów finałowych w Palamos. Los tak chciał, że wiatr pojawił się na chwilę i pozwolił rozegrać jedynie finał w klasie 49er. Dla polskiej załogi tej klasy nie był to szczęśliwy los. W klasie 470 kobiet udało się wypuścić wyścig, który następnie przerwano z powodu zaniku wiatru. Tak więc wczorajsze wyniki po 7 wyścigach stały się oficjalnymi wynikami generalnymi regat.

Ewa Szczęsna z Irminą Mrózek Gliszczyńską mogą już świętować udany występ w regatach. Trzecie miejsce na podium na pewno daje satysfakcję zeszłorocznym mistrzyniom tych regat. Nie było lekko. Początek regat nie był udany. Ewa z Irminą kolejnymi wyścigami udowodniły swoją wartość codziennie awansując. Dużym sukcesem jest także fakt, że w pierwszej piątce POL80 jest jedyną załogą juniorską.

Agnieszka Skrzypulec z Natalią Wójcik także mają powód do zadowolenia. Dla załogi w tym zestawie był to udany debiut na regatach wyjazdowych. Na początku regat w roli liderek, później czarna flaga. Ogólnie załoga pokazała, że wszystko idzie w dobrą stronę. Trzecia polska załoga, Julia Rokosz i Karolina Kowalewska, zajęła 17 miejsce. Rewelacyjny wyścig nr 6 nie pozwolił na odrobienie straty ze względu na OCS w ostatnim wyścigu. Wśród męskiej reprezentacji klasy 470 miejsca 26 i 29.

Obie polskie załogi z finałowej dziesiątki żeglują na krajowych kadłubach produkcji Sławomira Baranowskiego. Krajowy produkt już wcześniej wzbudził nasze duże zainteresowanie za sprawą udziału Agnieszki Skrzypulec i Jolanty Ogar w IO w Londynie. Temat „siedemdziesiątek” produkowanych w naszym kraju szeroko rozwiniemy już niedługo. Zapraszamy do śledzenia newsów.

Dziękujemy za tak cudowny prezent na Święta jakim jest udany występ w regatach polskiej reprezentacji klasy 470!!!

„Polish Girls Power!!!” – Portal 470er.pl

 Pełne wyniki W470:Strona regat: http://www.christmasrace.org

Permalink do tego artykułu: http://470er.pl/2012/12/23/ewa-szczesna-i-irmina-mrozek-gliszczynska-na-podium-gaes-christmas-race-2012-za-nami/