«

»

Wydrukuj to Wpis

POL 80 w Palamos!!! 37th Christmas Race i próba obrony tytułu.

Minął kolejny rok i ponownie spotykamy się przy regatach „PALAMÓS CHRISTMAS RACE” organizowanych przez Club de Vela Palamós. To już 37 regaty odbywające się przed świętami w Palamos. Wczoraj odbył się dzień zgłoszeń i pomiarów. Dzisiaj odbędą się pierwsze wyścigi. W klasie 470W i M przewiduje się rozegranie 12 wyścigów oraz wyścigu finałowego. To daje po trzy wyścigi dziennie.

Na liście zgłoszonych załóg widzimy dwie załogi męskie (wszystkich 31) i trzy żeńskie (wszystkich 19) w barwach biało-czerwonych. Wśród żeńskich załóg dostrzegamy POL 80 z Ewą Szczęsną z Irminą Mrózek Gliszczyńską. Polki będą bronić tytułu mistrzowskiego z 2011 roku. Załoga przyznała, że w tym roku będzie jeszcze trudniej ze względu na przyjazd mocnych utytułowanych ekip. Jak zapowiedziały są przygotowane i dadzą z siebie wszystko.

W 2011 roku pisaliśmy o sukcesie Ewy Szczęsnej i Irminy Mrózek Gliszczyńskiej TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ, TUTAJ, wywiad z Ewą TUTAJ oraz z Irminą TUTAJ.

W grupie W470 reprezentują nas także Julia Rokosz i Karolina Kowalewska, które w 2011 roku zajęły 17 miejsce i Agnieszka Skrzypulec prawdopodobnie z Natalią Wójcik. Dla załogi Agnieszki Skrzypulec będą to pierwsze regaty z nową załogantką.

W męskiej grupie reprezentować nas będą: Filip Florek i Dominik Janowczyk (POL34), Michal Skrzypkiewicz i Mateusz Jatczak (POL7).

Zapraszamy do śledzenia razem z nami regat w Palamos. Zapowiada się ciekawa rywalizacja za sprawą dobrej frekwencji po stronie żeńskiej 470tki.

Pełna instrukcja żeglugi: TUTAJ

Strona regat: http://www.christmasrace.org

Permalink do tego artykułu: http://470er.pl/2012/12/19/pol80/