«

»

Wydrukuj to Wpis

Agnieszka Skrzypulec i Natalia Wójcik rewelacyjnie otwierają regaty na Majorce!!!

gandia.foto.6

W tegorocznej 44 już edycji Regat o Puchar Księżniczki Zofii na Majorce wystartowały tylko dwie polskie załogi w klasie 470. Nie zobaczymy tym razem męskiej 470tki w barwach biało-czerwonych. Na regaty Pucharu Świata zjechały 72 załogi męskie i 45 załóg żeńskich. Frekwencja imponująca tak samo jak dzisiejsze warunki pogodowe. Silny wiatr dochodzący w porywach do 30 węzłów i wysokie fale były dzisiaj ekstremalnym sprawdzianem umiejętności.

gandia.foto.3

Agnieszka Skrzypulec z Natalią Wójcik w obu dzisiejszych wyścigach wpłynęły na metę na drugim miejscu. Po pierwszym dniu zajmują drugą lokatę zaraz za Brytyjkami Sophie Weguelin i Eilidh Mcintyre. Dla wiernych kibiców wysokie miejsce nie jest zaskoczeniem 🙂 jednak taki wynik przy dzisiejszych wymagających warunkach zasługuje na długi aplauz. Drugą załogą polskiej reprezentacji klasy 470 jest załoga Julia Rokosz / Karolina Kowalewska, która ukończyła wyścigi na 19 i 29 miejscu. Dało to 25 miejsce w stawce 45 zgłoszonych załóg. Jest to dobry wynik patrząc na liczbę ośmiu załóg, które nie ukończyły ani jednego wyścigu w dzisiejszych wymagających warunkach.

xxx

Agnieszka przyznała, że z nową załogantką pływa się jej rewelacyjnie, a sprzęt sprostał oczekiwaniom – jest w jednym kawałku. Trener reprezentacji – Zdzisław „Zizi” Staniul przyznał, że dziewczyny po wspólnych treningach wypracowały prędkość, co pozwalało dzisiaj osiągać pierwszy znak na pierwszej pozycji.

Jutro kolejne wyścigi i jeszcze większe emocje. Trzymajmy kciuki za nasze dziewczyny!

Źródło: http://www.trofeoprincesasofia.org oraz skrzypulec.pl

Permalink do tego artykułu: http://470er.pl/2013/04/01/agnieszka-skrzypulec-i-natalia-wojcik-rewelacyjnie-otwieraja-regaty-na-majorce/