«

»

Wydrukuj to Wpis

ATC REGATTA – II miejsce Polek!

Dobre wiadomości z Majorki na koniec weekendu.

Przygotowawcze regaty ATC na Majorce do nadchodzących regat Pucharu Świata „45 TROFEO S.A.R. PRINCESA SOFÍA” dobiegły końca. Po trzech dniach rywalizacji i rozegraniu siedmiu wyścigów w klasie 470K polska załoga zajęła drugie miejsce. Agnieszka Skrzypulec z Natalią Wójcik (ENERGA SAILING TEAM) pokazały dobrą i równą predyspozycję przez całe regaty. Uległy jedynie Camille Lecointre i Helene Defrance z Francji, które wygrały 3 z 7 wyścigów. Zaraz za Polkami ze stratą jednego punktu uplasowały się Brytyjki, Hannah Mills i Saskia Clark. Taki dobry wynik przed zbliżającymi się regatami w Club Nautic S’Arenal pozwalają na realne żeglowanie po miejsca medalowe.

Regaty do Pucharu Świata zaczynają się pod koniec marca, 29.03-05.04.2014 – „45 TROFEO S.A.R. PRINCESA SOFÍA”.

Pełne wyniki 470K: ATC RESULTS 2014

„Majorka – rozdział drugi. Kolejne statuetki dla Sarniego Żniwa!

Za nami drugie i już przed ostatnie zgrupowanie na Majorce, czyli 8 dni roboczych zakończonych trzydniowymi regatami „Arenal Training Camp Trophy”.

Tym razem przez większość czasu trenowaliśmy przy północnym, bardzo zmiennym wietrze. W odróżnieniu od poprzedniej sesji, większość czasu poświęcaliśmy na ściganie się z innymi łódkami trenującymi w Arenalu.
Działo się sporo, nasza nowa łódka Sarnie Żniwo doznała kontuzji ale na szczęście udało się ją zreperować. Podobnie z Natalią, która niestety zmuszona była do 3-dniowego odpoczynku ale też już dochodzi do siebie .

Treningi zakończyliśmy regatami, przy rekordowej jak dotąd ilości łódek (26 załóg). Pierwszy dzień przywitał nas północnym wiatrem ze zmianami 30° i sile od 6 do 16knt. Zadziwiając same siebie, za każdym razem udawało nam się trafnie oceniać nadchodzące zmiany i w zasadzie na każdym kursie zyskiwałyśmy kolejne miejsca. Pomimo, że do tej pory przy takich warunkach zdarzało nam się dostawać niezłe ?bęcki? dzień skończyłyśmy z miejscami 7,2,2. Drugiego i trzeciego dnia przyszło nam się ścigać przy słabym, południowym ale ciągle zmiennym wietrze ze względu na walczącą ze sobą bryzę i północny wiatr gradientowy. W takich warunkach zaliczyłyśmy jedną „wtopę” i zamiast ścigać się w czołówce „walczyłyśmy” o pierwszą trójkę od końca. Na szczęście dla nas na przedostatnim boku trasy wiatr skręcił się o … 720°! I wyścig przerwano. Taki zimny prysznic dobrze nam zrobił, zmieniłyśmy odrobinę taktykę i w następnych wyścigach kończyłyśmy na miejscach 3, 5, 3, 2 co ostatecznie dało nam 2 miejsce w regatach ze stratą 2 punktów do Francuzek.

Teraz czas na chwilę oddechu. Natalia ma nadzieję załapać się na ostatki sesji zimowej (good luck!) a ja korzystając z okazji zostaję 4 dni na Majorce aby nacieszyć się słońcem, którego podobno teraz brakuje w Polce.

Dzięki za wsparcie dla Polskiego Związku Żeglarskiego, Miasta Szczecin, Sailovnia , Mariny Pogoń oraz Osir Stargard za pomoc w przygotowaniach do sezonu.” – Aga i Natalia / EnergaSailing

www470eepl470i

470z

Strona organizatora eventu: arenaltrainingcamps.com

Permalink do tego artykułu: http://470er.pl/2014/03/16/atc-regatta-ii-miejsce-polek/