«

»

Wydrukuj to Wpis

Znamy zwyciężców ISAF Sailing Word Cup Miami 2013

Zakończyły się regaty w Miami. Łącznie rozegrano 11 wyścigów, w tym wyścig finałowy.  W ISAF Sailing Word Cup Miami 2013 nie wystąpiła żadna załoga z Polski. Mogliśmy jednak obserwować poczynania Jolanty Ogar żeglującej aktualnie pod sterami Lary Vadlau z Austrii. Załoga ta wygrała już w tym sezonie „Palamos Christmas Race” w Palamos i „470 North American Championships” w  Miami.

W stawce mężczyzn załoga ze Stanów Zjednoczonych – Mcnay i Hughes – zdominowała regaty. We wszystkich wyścigach wpływali na metę w ścisłej czołówce. Zaraz za nimi uplasowały się obie załogi Austriaków.

1     USA 1713 MCNAY, Stuart / HUGHES, David [3 1 [4] 2 3 1 2 1 2 3 4] 22.00
2     AUT 3 SCHMID, Matthias / REICHSTAEDTER, Florian [2 4 3 1 2 2 9 [11] 1 1 2] 27.00
3     AUT 437 BARGEHR, David / MAHR, Lukas [4 5 2 [20/BFD] 5 4 16 4 5 2 10] 57.00

W grupie żeńskiej siedemdziesiątki zwyciężyła załoga z Brazylii, Fernanda Oliveira i Ana Luiza Barbachan. Na drugim i trzecim miejscu podium obroniły się Chinki. Szczęścia zabrakło załodze z Austrii. Po ostatnim gorszym dniu spadły na 4 miejsce ustępując miejsca załodze z Chin. Wygrany wyścig finałowy nie wystarczył na wywalczenie miejsca na podium. Ze stratą 4 punktów Lara Vadlau i Jolanta Ogar zajęły ostatecznie 4 miejsce.

1     BRA 177 OLIVEIRA, Fernanda / BARBACHAN, Ana Luiza [5 2 1 [20/BFD] 7 7 1 5 7 6 4] 45.00