«

»

Wydrukuj to Wpis

„Jeżeli zrealizujemy ten plan to zagwarantujemy Polsce udział w IO w Londynie.” – Ogrodnik&Choroba 470 Team

Portal 470er.pl przeprowadził krótką rozmowę z Piotrem Ogrodnikiem i Pawłem Chorobą. Aktualnie najlepsza w kraju męska załoga klasy 470 przygotowuje się do Mistrzostw Świata w Perth.

 

 1. Proszę opowiedzcie o dotychczasowym pobycie w Perth. Kiedy i z kim przyjechaliście? Kto jest waszym trenerem na czas MŚ? Czy macie ze sobą osobę odpowiedzialną za dietę?

Przyjechaliśmy w trzy osoby. Załoga i trener. Naszym trenerem jest Andrzej Ogrodnik (tata Piotrka). Jeśli chodzi o dietetyka to nie mamy ze sobą nikogo. Sami staramy się dbać o nasze organizmy aby były w jak najlepszej kondycji. Nasz pobyt w Perth sprowadza się głównie do treningów i odpoczynku w zaciszu domowym. Mieliśmy jeden dzień wolnego w niedzielę na odwiedzenie ciekawych miejsc i tak zrobiliśmy. Widzieliśmy m.in. ciekawe krajobrazy oraz misie koala. W sobotę wieczór zostaliśmy zaproszeni na imprezę andrzejkową do polskiego klubu Cracovia w Perth.

2. Jak wykorzystacie ostatnie dni przygotowań do MŚ? Czy niedawno zakończone regaty zorganizowane przez trenerów wniosły coś do polskiego team-u?

Każdy dzień spędzamy na dopieszczaniu sprzętu, analizowaniu ustawień, oraz około 3-4h treningu na wodzie. Jeden dzień był bardziej obfity w robótki przy łódce ponieważ było sporo do zrobienia. Od czasu do czasu walczymy jeszcze z fartuchem, ale odpukać bez poważniejszych awarii. Regaty treningowe pomogły nam w ustawieniu łodzi i złapaniu jakiejś dobrej jazdy, czyli po prostu szybkości.

3. Jakie macie ambicje na MŚ? Jakie macie realne szanse?

Naszymi ambicjami na te MŚ jest złota grupa. Jeżeli zrealizujemy ten plan to zagwarantujemy Polsce udział w IO w Londynie. Nie będzie to łatwe, ale sądzę, że możemy temu podołać.

4. Opowiedzcie o swoim sprzęcie. Jak sprawuje się nowy sprzęt?

Pływamy na kadłubie firmy Mackay Boats Ltd., Maszcie Superspars’a, Żaglach North Sails (oprócz spinakera, który jest od Olimpic’a). Wybraliśmy modele żagli i innego osprzętu, które będą nam ułatwiały żeglowanie w silnym wietrze. Póki co wszystko się sprawdza tak jak powinno. Najlepiej w porównaniu do rywali żeglujemy w wietrze około 20 kts. Jest to dla mnie super sprawa, gdyż wcześniej była to raczej nasza pięta achillesowa.

5. Jak oceniacie dotychczasowe przygotowania organizatora MŚ?

Zaplecze przygotowane przez organizatora jest na bardzo wysokim poziomie. Wszystko zostało przemyślane i zorganizowane tak aby nie zapanował haos. Jednak poruszanie się dla zawodników po centrum imprezy nie jest łatwe, gdyż samochód z narzędziami stoi zaparkowany jakieś 2 km od postoju łodzi, a motorówka cumuje w jeszcze innym porcie następne 2 km dalej. Ma jeździć jakiś autobus umożliwiający komunikację między tymi miejscami, ale jest to jednak utrudnienie. Na razie są to pierwsze wrażenia, gdyż dopiero dziś został otwarty port event’u. Zobaczymy co czas pokaże.

Pozdrawiamy z pokładu POL 50 – Ogrodnik & Choroba 470 Team

Nam pozostaje trzymać kciuki za naszych mistrzów polski. Postaramy się na bieżąco relacjonować zmagania męskiej i damskiej załogi klasy 470 w Australii. – Zespół 470er.pl

Źródło zdjęć: Ogrodnik&Choroba 470 Team

Permalink do tego artykułu: http://470er.pl/2011/11/29/jezeli-zrealizujemy-ten-plan-to-zagwarantujemy-polsce-udzial-w-io-w-londynie-ogrodnikchoroba-470-team/