«

»

Wydrukuj to Wpis

Mistrzostwa Świata w Perth coraz bliżej…

Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata klas Olimpijskich w australijskim Perth pozostało niewiele czasu. W klasie 470 reprezentować polskie barwy będą dwie załogi: damska pod sterami Agnieszki Skrzypulec z załogantką Jolantą Ogar oraz męska załoga w składzie Piotr Ogrodnik i Paweł Choroba. Nasi reprezentanci będą walczyć o udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie 2012.

Od kilku dni kadrowicze aklimatyzują się w Perth.
Po dość „ciekawych” podróżach liniami lotniczymi i dotarciu do celu obie załogi poświęciły kilka dni na przygotowanie sprzętu. Po przylocie do Australii załoga Ogrodnik/Choroba wypakowała z folii swoją nową „siedemdziesiątkę”. Natomiast damska załoga rywalizować będzie na używanym, już sprawdzonym sprzęcie. Aktualnie każda wolna chwila spędzana jest na treningach na australijskich wodach.

Wczoraj rozpoczęły się regaty zorganizowane przez trenerów ekip, które już doleciały do Perth. Jest to najlepsza okazja do przymierzenia się do zagranicznych ekip. Regaty zaplanowano na cztery dni. Po dwóch dniach pływania wyniki pozwalają realnie myśleć o kwalifikacji.

Mistrzostwa rozpoczynają się 3 grudnia 2011 roku. Więcej o Mistrzostwach Świata ISAF w Perth można poczytać na http://www.perth2011.com/

Źródło: http://ogrodnik-choroba.pl    http://www.skrzypulec-ogar.pl/

Permalink do tego artykułu: http://470er.pl/2011/11/24/mistrzostwa-swiata-w-perth-coraz-blizej/